در گفتگویی اختصاصی با پارس : ربیعی : مربی ایده پردازی هستم / برای صعود تلاش مضاعفی خواهیم کرد

17:14:21 1396-11-5
344

ربیعی : راه سختی در پیش خواهیم داشت .به گزارش " خبرگزاری پارس " ، قطعاً از محمد ربیعی باید به عنوان یک مربی با دانش و آینده دار نام برد که تحول خاصی در تیم بادران ایجاد کرد تا این تیم نارنجی پوش یکی از مدعیان صعود به لیگ برتر باشد .

ربیعی همیشه دوست دارد تیمش هجومی ظاهر شود و این را در تیمهای که این مربی بوده به وضوح مشاهد کرده ایم که همکار ما در گفتگویی اختصاصی با این مربی از هر دری با ایشان صحبت کرد که ماحصل این گفتگو را در ادامه می خوانیم :

* آقای ربیعی در خصوص شروع مربیگری ات بفرمایید:

از سن بیست سالگی مربیگری رو شروع کردم. هفت سال در رده های پایه بودم و مربیگری در سطح حرفه ایی رو با آنا لیزوری شروع کردم.
چهار سال مسئول فناوری و سرپرست آنالیزوری تیم سایپا بودم. مربی تیم ملی بودم. باشگاههای آسیا رو دیدم و در حال حاضر بادران یازدهمین تیم است که بعنوان سرمربی هستم .

درسن 36 سالگی جوان ترین مربی لیگ بودم و شهرداری اردبیل را از لیگ دو به یک آوردم. با تیم بندر کنگ از لیگ دو به لیک آمدم ، سایپا مهر کرج را از لیگ سه به دو ، و چهار سال متوالی در لیگ دسته اول هستم که در مجموع دوسال شهرداری اردبیل و دو سال بادران تهران و بسیار ناراحت هستم از اتفاقی که برای تیم بندر کنگ افتاد .
* اهل مطالعه هم که هستی .
روزنامه پانزده ساعت کار می کنم. از این پانزده ساعت سه، چهار ساعت مطالعه میکنم. و ارتباطم با تیم بسیار دوستانه و برادرانه است.

نتایج فعلی تیم بادران در فصل جاری رو چگونه ارزیابی می‌کنید؟

بالاخره ما یه پرسه از سال گذشته  شروع و کم کم رو به رشد هستیم و تا الان یک امتیاز عقب هستیم که انشاالله آن هم در فواصل لیگ جبران می کنیم. امسال شاهد لیگ سنگینی هستیم و ما سعی کردیم که مد نظر داریم روش پافشاری کنیم و این روند می تواند در نهایت به نفع تیم ما تمام شود.

وضعیت تیم بادران از نظر مسائل مالی چگونه است؟

همه تیم ها گریبان گیر مسائل مالی هستند و در کل در تیم ما ریخت و پاش صورت نگرفته و تا اینجا تعهداتی که باشگاه داده عمل کرده که ما باید به مرور شاهد باشیم که باشگاههای خصوصی ایجاد شود . من حاضرم تمام قرارداد های باشگاها شفاف بشود تا ببینیم که بادران جز هفت، هشتای تیم لیگ است . شاید با جلوه دادن این صحبت‌ها زحمتی که برای تیم می کشم کمرنگ شود.

آیا امیدوارید بادران در این فصل به لیگ برتر صعود کند؟

قطعا بادران تا انتهای لیگ جزء مدعیان خواهد بود و برای صعود به لیگ برتر تلاش مضاعفی خواهیم کرد .

نظرتان درباره بازی این هفته مقابل آلومینیوم اراک ؟

آلومینیوم اراک تیم بسیار خوبی است  مخصوصاً از زمانی که تغییرات در کادر فنی پیش آمد. ولی ما هم دنبال برنامه تاکتیکی خودمان هستیم و این می تواند یک بازی خوب برای تماشاگران باشد و آلومینیوم چه در حوزه مدیریتی وچه بحث فنی بسیار تیم قابل احترامی است .

الگوی شما در عرصه مربیگری کیست؟

کلا آدم ایده پرداز هستم و الگو پردازی نمی کنم ولی قطعا مربیان خوبی در جهان هستند مثل مورینیو، گواردیولا و کلوز ، ولی در مجموع ایده پرداز هستم و تمام تاکتیکها که در تیم پیاده میشود ایده خودم است.
در مورد میثم مجیدی صحبت کنید؟

میثم بازیکن بسیار خوبی است که در نیم فصل به ما اضافه شد، بازیکن سابقه دار و با تجربه ای که الان هم سخت مشغول تمرین و بسیار پشتکار دارد و رقابت خوبی هم با روزبه نعمتی خواهد داشت .
چه تیم هایی امسال شانس صعود به لیگ برتر دارند؟

نفت مسجدسلیمان، نساجی، خونه به خونه، مس کرمان، بادران، اکسین و حتی ملوان بندر انزلی از جمله تیم های خوب لیگ یک هستند که شانس صعود به لیگ برتر را خواهند داشت .


از اینکه وقت تو به ما دادی سپاسگزارم صحبت پایانی اگه است بفرمائید؟

تشکر می کنم از شما و تمام عوامل فنی بادران خصوصاً دکتر سیف الله پور، دکتر قربانی یار و سرکار خانم موسوی . یک تشکر ویژه هم از بچه‌های تیم و کادر فنی .

در پایان از طرف همه همکاران خبرگزاری پارس آرزوی سلامتی برای مادر جناب آقای ربیعی داریم.

 

گفتگو : محمد آزادی

لیگ یک بادران محمد ربیعی فوتبال اخبار ورزشی خبرگزاری ورزشی پارس